Skočit na obsah

fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > CORONAVIRUS

CORONAVIRUS

19.3.2020

První potvrzený případ koronaviru v Berouně

 Ve městě Beroun byl diagnostikován první případ koronaviru. Informaci potvrdila Krajská hygienická stanice Středočeského kraje. Jedná se o člověka, který se nakazil na svém pracovišti mimo území Berouna. Včas mu byla nařízena karanténa, kterou od začátku striktně dodržoval a po městě se nepohyboval!  

Z uvedeného důvodu prosíme seniory, aby vycházejte ven jen v nejnutnějších případech. O nákup požádejte rodinu, sousedy případně volejte kancelář obecního úřadu Hýskov 311 635179  ve dnech po – pá v době 8:00 – 13:00 hod.

Všechny obyvatele obce žádáme o dodržování přísných hygienických opatření. Při pobytu venku, při nákupu, u lékaře, cestování v hromadných dopravních prostředcích, zkrátka vždy, když opouštíte svůj domov, NOSTE ROUŠKU NEBO JINOU VHODNOU OCHRANU OBLIČEJE! Dbejte na hygienu rukou, nedotýkejte se obličeje. Při kašlání používejte jednorázové kapesníky.

 

Bez roušky, respirátoru, šátku či jiné vhodné ochrany obličeje NESMÍ LIDÉ OPUSTIT SVÉ DOMOVY. Toto opatření vlády začalo platit od půlnoci ze středy 18. na čtvrtek 19. března.

 

autobus.pngDopravní společnost Arriva oznamuje všem cestujícím, aby do autobusů nevstupovali bez ochrany obličeje rouškou! Pokud roušku nemáte, lze zvolit například šátek, šála nebo podobná ochranu, která ale musí být pevně přichycena k obličeji.
Nadále platí, že do autobusů lze vstupovat pouze středovými nebo zadními dveřmi. Doprava v MHD a ve Středočeském kraji je nyní zdarma.

 

Výkon práva myslivosti, rybářského práva a včelařství

16.3.2020

Informace Ministerstva zemědělství: výkon práva myslivosti, rybářského práva a včelařství po přijetí krizového opatření vlády České republiky ze dne 15. března 2020 č. 215.

Výkon práva myslivosti:

Výkon práva myslivosti, zejména individuální lov, péče o zvěř a nezbytné provozní povinnosti uživatelů honiteb jsou v souladu s výjimkami ze zákazů, na které se krizové opatření nevztahuje.

Jde o výjimku zakotvenou v bodu I. písm. c) usnesení vlády – zajištění péče o zvířata a výjimku zakotvenou v bodu I. písm. h) usnesení vlády – pohybu v přírodě.

Společné lovy, stejně jako jakékoli shromažďování myslivců z jiných důvodů (byť ve skupinách pod 30 osob), nejsou nezbytné pro péči o zvěř a výkon práva myslivosti – lov zvěře, a proto je třeba je neorganizovat a nezúčastňovat se jich. Uvedené vyplývá z účelu karanténních opatření vlády České republiky ze dne 12. března 2020, která by takovýmto jednáním mohla být zmařena.

 

Výkon rybářského práva:

Výkon rybářského práva, zejména individuální lov a plánované zarybňování, včetně využití hromadně účinných metod lovu ryb v rybníkářství a v rybářských revírech za účelem lovení rybí obsádky stejně jako zajištění výtěru ryb a chovu ryb v rybochovných zařízeních či dalších provozních činností je v souladu s výjimkami ze zákazů, na které se krizové opatření nevztahuje.

Jde o výjimku zakotvenou v bodu I. písm. c) usnesení vlády – zajištění péče o zvířata a výjimku zakotvenou v bodu I. písm. h) usnesení vlády – pohybu v přírodě.

Společné lovy (např. rybářské závody), stejně jako jakékoli shromažďování rybářů z jiných důvodů (byť ve skupinách pod 30 osob), nejsou nezbytné pro péči o ryby (zvířata) a jejich lov, a proto je třeba je neorganizovat a nezúčastňovat se jich; s výjimkou hromadně účinných metod lovu ryb v rybníkářství a v rybářských revírech za účelem lovení rybí obsádky stejně i jako dalších provozních činností v chovu ryb. Uvedené vyplývá z účelu karanténních opatření vlády České republiky ze dne 12. března 2020, která by takovýmto jednáním mohla být zmařena.

 

Včelařství:

Péče o včelstva – včelařství je v souladu s výjimkami ze zákazů, na které se krizové opatření nevztahuje.

Jde o výjimku zakotvenou v bodu I. písm. c) usnesení vlády – zajištění péče o zvířata a výjimku zakotvenou v bodu I. písm. h) usnesení vlády – pohybu v přírodě.

Jakékoli shromažďování (byť ve skupinách pod 30 osob), nejsou nezbytné pro péči o včely a jejich chov, a proto je třeba je neorganizovat a nezúčastňovat se jich. Uvedené vyplývá z účelu karanténních opatření vlády České republiky ze dne 12. března 2020, která by takovýmto jednáním mohla být zmařena.