Informace pro majitele psů

Myslivecké sdružení KLUK HÝSKOV žádá majitele psů, aby při jejich venčení dodržovali povinnost mít psa v honitbě na vodítku, pod kontrolou a nedocházelo tak k ohrožování zvěře v honitbě. Tato povinnost vyplývá ze Zákona o myslivosti a je záhodno ho dodržovat zejména v tomto jarním období, kdy se rodí mláďata.

Děkujeme za spolupráci.
MS Kluk Hýskov

stažený soubor.jpg

Aktualizace stránky Investiční záměry obce

na stránce Investiční záměry obce jsme aktualizovali tabulku projektů obce Hýskov.

Pro bližší informace se na nás neváhejte obrátit.

Cestou kolem Hýskova

Představujeme vědomostní hledačku ,,Cestou kolem Hýskova" v naší obci, která vznikla v rámci realizace projektu spolupráce Místní akční skupiny Rakovnicko a Místní akční skupiny Mezi Hrady ,,Křivoklátsko. Nové a tradiční".

Stačí si vyzvednout kartičku ve schránce, která se nachází na boku domečku se zmrzlinou vedle OÚ (viz foto). Poté podle mapky navštívíte stanoviště rozmístěné po obci a odpovíte na otázky. Vyplněním správných odpovědí sestavíte desetimístný kód, za který pak obdržíte v restauraci u Bóny malou odměnu.
Pokud by kartičky ve schránce došly, kontaktujte prosím OÚ nebo si kvíz můžete sami vytisknout doma.
Přejeme mnoho štěstí v putování a poznávání naší obce.

Cestou kolem Hýskova Cestou kolem Hýskova Kvíz

Časté nálezy psů po obci

Co s toulavým pejskem v obci?

Nahlásit nalezení na OÚ, tel: +420 311 635 179
Obec má povinnost se postarat o toulavého psa dle Občanského zákoníku.
Nejdříve se snažíme kontaktovat majitele (pokud ho známe), aby byl pejsek co nejdříve doma. V případě, že majitele neznáme, či se nám nedaří sehnat:

Dle směrnice Rady obce Hýskov č. 1/2017 k zajištění odchytu, převzetí a umístění toulavých psů na území obce Hýskov, se řídíme následujícím postupem:

1 - pracovníci obce odchytnou a umístí psa do kotce u obecních garáží maximálně na 72 hodin
2 – vyhotoví přebírací protokol ,,záznam o převzetí psa“
3 – informaci o psovi zveřejní Obec na veřejných informačních kanálech
4 – pokud do 72 hodin od odchytu nebude zjištěn majitel, pes bude předán do psího útulku v Buštěhradu, s kterým má obec uzavřený smluvní vztah
5 – v případě zjištění majitele s ním sepíše pracovník obce ,,protokol o navrácení psa“
6 – majitel je v tomto případě povinen uhradit obci Hýskov náklady za odchyt a umístění psa (dle ceníku)

Další pravomoc obec nemá, pokud se jedná o podezření přestupku, nejlepším řešením je kontaktovat přestupkovou komisi v Berouně, která má tuto záležitost v kompetenci.

Musíme brát ale v potaz i fakt, že pes může být agresivní a odchyt našimi pracovníky je nebezpečný. V tom případě je možnost kontaktovat odchytovou službu a náklady spojené s odchytem hradí majitel psa.

Dále připomínáme, že dle obecně závazné vyhlášky č. 6/2006 je majitel povinen zajistit řádné označení psa známkou.

Žádáme majitele psů, aby si svého pejska dostatečně zabezpečili na svém pozemku. Jde o bezpečnost jak občanů, tak samotného zvířete.

Tým OÚ

VÝZVA K DOPLNĚNÍ OZNAČENÍ NEMOVITOSTÍ

VÝZVA K  DOPLĚNÍ OZNAČENÍ NEMOVITOSTÍ

Na mnoha stavebních objektech   v naší obci chybí označení – číslo popisné, přestože bylo majiteli nemovitosti přiděleno, v některých případech bývá nečitelné. To způsobuje v současné době problémy hlavně poštovním doručovatelům, kteří se od měsíce června pozměnili. Dále to může způsobovat v kritických situacích velké problémy v orientaci hasičům, záchranářům, policistům, návštěvníkům , ale i samotným hýskovákům . Cílem je, aby byly označeny všechny nemovitosti v obci - tedy objekty určené k trvalému i rekreačnímu účelu , popř.  komerční budovy. Žádáme občany, aby provedli kontrolu svých čísel popisných a neprodleně je označili ! Děkujeme !

SBĚR POUŽITÉHO KUCHYŇSKÉHO OLEJE

Nevylévejte použitý kuchyňský olej do odpadů, šetřete životní prostředí i životnost kanalizace. Stačí olej doma slévat do PET lahví a uzavřené PET lahve vhazovat do nádoby na sběr použitého oleje. Olej je pak určen k ekologické likvidaci, kterou pro naši obec zajišťuje firma -  Černohlávek oil.

Nádoby jsou volně přístupné ve sběrném místě u garáží OÚ Hýskov  ( za kulturním domem)

Možnosti likvidace bioodpadu - informace pro občany

Obecní úřad Hýskov nabízí občanům zdarma do pronájmu kompostéry a biopopelnice ( výpůjční doba 5 let ), více v příloze....

INFORMACE - LETÁK.docx

OZV č.1/2016 o nočním klidu

Zastupitelstvo obce Hýskov schválilo v pondělí 12.12.2016 návrh Obecně závazné vyhlášky č. 1/2016 o nočním klidu

Veřejná vyhlaška 1-2016.pdf

Informační a konzultační hodiny v kanceláři OÚ

OÚ Hýskov nabízí občanům možnost získání podrobných informací ohledně připravených nebo připravovaných projektech.

Od 22.9.2010 zavádíme konzultační a informační hodiny – vždy každé pondělí a středu od 15,00 – 17,00 hodin.

Máte –li zájem , navštivte nás! Přijďte nám sdělit Vaše připomínky, doporučení, Vaše potřeby !!!