Skočit na obsah

fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


 

 

Setkávání maminek s miminky

Plakát - podpůrná skupinka Hýskov upr. jpeg.jpgRekonstrukce části ulice a chodníku v Nové - upozornění na uzavírku komunikace

Informace na WEB.JPGSudy na vodu - viz anketa, která proběhla v loňském roce

Sudovka.JPGOčkování psů

Datum konání: 4. 4. 2020

Očkování psů.JPGMŮJ KRAJ - Participativní rozpočet

Výstřižek - můj kraj.PNGKORONAVIRUS - informace

Koronavirus - informace

Mimořádné_opatření_-_zákaz_návštěv__ve_zdravotnických_zařízeních_s_lůžkovou_péčí.pdf

Inforamce_jednani_KEK_09032020.docx

Algoritmus č. 3: doporučení pro občany

Doporučení Ministerstva zdravotnictví občanům ČR a dalším osobám přijíždějícím z Itálie či z jiných oblastí s vysokým počtem onemocnění COVID-19

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví doporučuje cestovatelům, kteří pobývali v období od poloviny února 2020 v regionech Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto, či v jiných oblastech s vysokým počtem onemocnění vyvolaných novým koronavirem, aby v následujících 14 dnech po opuštění daného regionu sledovali svůj zdravotní stav se zaměřením se na příznaky počínajícího respiračního onemocnění (především horečka nad 38 st. C, dýchací obtíže, kašel) a 2krát denně si měřili tělesnou teplotu.

Po návratu z uvedených regionů pečlivě sledujte svůj zdravotní stav. V případě výskytu výše uvedených příznaků respiračního onemocnění zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte telefonní linku 112, operátor této linky Vám zprostředkuje kontakt s pracovníky místně příslušné krajské hygienické stanice, kteří Vám sdělí další postup k zajištění Vašeho vyšetření a prevence eventuálního šíření nákazy.

Důsledně dodržujte zásady respirační hygieny, často si myjte ruce mýdlem a vodou, používejte dezinfekční prostředky s plně virucidním účinkem.

Co dodržovat v době zvýšeného výskytu respiračních onemocnění?
S kým se mohu poradit?
Pokud potřebujete poradit v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru, ať už jste občan či zdravotník, je vám k dispozici poradenská infolinka Státního zdravotního ústavu, která má číslo: 724 810 106. Linka je v provozu denně od 9 do 21 hodin. ​
V období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění doporučujeme občanům dodržovat "Desatero" vydané Českou lékárnickou komorou - viz příloha.

 

10 ZÁKLADNÍCH ZÁSAD.webp

 

Stanovisko SZÚ ohlední pitné a odpadní vody

http://www.szu.cz/uploads/documents/chzp/voda/pdf/Stanovisko_NRC_coronaviry_a_pitna_voda.pdf

 ohledně potravin:

http://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potravin/onemocneni-covid-19-novy-koronavirus-sars-cov-2-je

V ČR máme zatím 5 případů nákazy koronavirem, přesto není důvod k panice a nutnosti se zásobovat potravinami, nebo vodou.

Je zejména potřeba dodržovat základní hygienické návyky, hygienu rukou, nezdržovat se v prostorách s velkým počtem osob.

Součástí jídelníčku by měla být pestrá strava, dostatečný přísun vitamínů.

 V případě, že se  občané  vrací z lyžování v horských oblastech Itálie z oblasti Benátsko a Lombardie, je třeba, aby ihned po návratu kontaktoval územní pracoviště KHS Středočeského kraje podle místa svého bydliště.

 V  případě, že máte obavy o svůj zdravotní stav související s novým koronavirem, je třeba, abyste: telefonicky kontaktovali buď svého lékaře nebo lékařskou pohotovostní službu, případně místně příslušnou krajskou hygienickou stanici. Tam vám budou sděleny další informace o dalším postupu v závislosti na zjištěných skutečnostech.

 

Kontakt na Krajskou  hygienickou stanici kvůli koronaviru:

Středočeský kraj - 771 137 070

Praha 9:00 až 20:00 - 773 782 850 nebo 773 782 856

Státní zdravotnický ústav navíc zřídil speciální infolinku a na dvou číslech se můžete dozvědět, jak se dál chovat.

Infolinky Státního zdravotního ústavu: 724 810 106,  725 191 367

 

 

Doporučení k jedincům s cestovatelskou anamnézou
Co dělat, pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z oblasti nákazy novým koronavirem (centrální Čína, provincie Hubei, Wuhan a další dle aktuální epidemiologické situace), či jste přestupovali na velkých asijských mezinárodních letištích a nemáte žádné příznaky onemocnění
Po celou dobu maximální inkubační doby, tj. 14 dnů od odletu z oblasti nákazy zůstaňte pokud možno doma, minimalizujte kontakt s ostatními lidmi.
Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu.
Kontaktujte telefonicky pracoviště protiepidemického odboru místně příslušné krajské hygienické stanice, které rozhodne o náležitých protiepidemických opatřeních včetně případné karantény.
Váš všeobecný praktický lékař Vám vystaví případné potvrzení o nařízení karantény.
Pokud se objeví příznaky jako subfebrilní-febrilní teploty, kašel, dušnost, kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství.
Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční kliniku, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem infekční kliniky.
Co dělat, pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z oblasti nákazy novým koronavirem (centrální Čína, provincie Hubei, Wuhan a další dle aktuální epidemiologické situace) či jste přestupovali na velkých asijských mezinárodních letištích a máte horečku, kašel nebo dušnost:
Pokud jste doma, nikam nechoďte – vyhněte se kontaktu s ostatními lidmi.
Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu.
Při kašli a kýchání si zakrývejte ústa a nos kapesníkem nebo paží či rukávem, ne rukama!!!
Kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství.
Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční kliniku, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem infekční kliniky.
Zpracováno 28.1.2020 a bude upravováno v závislosti na změnách epidemiologické situace.
 

 

 

Plakat_co_delat_cestovani_Coronavir.pdfSběr velkoobjemového odpadu

Datum konání: 14. 3. 2020

Výstřižek JARNÍ SBĚR.JPGKOTLÍKOVÉ DOTACE

Zastupitelstvo Středočeského kraje dne 29. dubna 2019 schválilo Program "Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2019-2023". Dosavadní velký zájem žadatelů podnítil Středočeský kraj k dalšímu jednání s Ministerstvem životního prostředí, které vyústilo v úspěšné navýšení alokace na tento dotační titul.

Finanční alokace programu kotlíkových dotací ve Středočeském kraji bude navýšena o nedočerpané prostředky první a druhé výzvy, a také o zbylé finanční prostředky získané přerozdělením zbylých unijních prostředků v rámci všech kotlíkových dotací a národního podprogramu Nová zelená úsporám. Středočeský kraj proto stále pokračuje v přijímání žádostí o kotlíkovou dotaci. A vyzývá všechny potencionální žadatele, kteří mají zájem, aby si podali žádost.

Podrobné informace a návod „Jak vyplnit elektronickou žádost“ jsou uveřejněny na krajských webových stránkách Středočeského kraje v sekci kotlíkových dotací (zde: https://www.kr-stredocesky.cz/web/odbor-rizeni-dotacnich-projektu//kotlikove-dotace-2019-2023).

 

Kotlíkové dotace.pdf

 Nabídka brigády

NABÍDKA BRIGÁDY
Obecní úřad Hýskov hledá kolegu či kolegyni na úklidové práce v budově OÚ. Nástup možný od dubna 2020, jedná se o brigádu na dohodu o provedení práce. Pro další informace pište na e-mailovou adresu: ou@obechyskov.czVolná pracovní pozice

VOLNÁ POZICE NA PODATELNĚ
Obecní úřad Hýskov hledá mezi své zaměstnance kolegu či kolegyni na pozici podatelny.

Požadujeme:
- SŠ/VŠ vzdělání
- pokročilou znalost PC - MS Office
- přátelské vystupování a jednání, komunikativnost, flexibilitu a samostatnost
- znalost obce a praxe v oboru výhodou

Hlavní náplň práce:
-podatelna, datová schránka, spisovna - příjem a odesílání písemností, veškerá korespondence mezi obcí a okolím
-stavební agenda
-zajištění informovanosti občanů, vyřizování tel, hlášení rozhlasem atd.
-evidence obyvatel
- služby CzechPOINT
- správa úřední desky, reklamních předmětů a pronájmů nebytových prostot či veřejného prostranství
- administrativa spojená se ZO či RO
- organizace voleb, vítání občánků, svateb aj.
- dodržování skartačního a spisového řádu obce
- asistence starostce/místostarostce
a další úkoly zadané zaměstnavatelem

Nabízíme:
- zajímavou pracovní dobu
- stravenky, 25 dní dovolené, osobní ohodnocení
- platové podmínky: stupnice platových tarifů dle platových tříd a platových stupňů pro zaměstnance uvedené v §5 odst. 1 (příloha č. 1) v Kč měsíčně.
Tato pozice je zařazena v platové třídě 8 a následně platový stupeň dle počtu let započitatelné praxe.

Životopisy zasílejte pouze elektronicky na e-mailovou adresu: ou@obechyskov.cz nejpozději do 6.3.2020.