Skočit na obsah

fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Informace pro občany

Vážení občané,

rádi bychom Vás informovali ohledně proběhlé ankety na žluté popelnice, kterou jsme slíbili vyhodnotit koncem ledna.
Do myšlenky rozšíření dosavadního systému třídění plastů do pytlů, o žluté popelnice, nám vstoupila jedna zásadní komplikace a to nový zákon
o odpadech, který je platný od letošního roku. 

Aktuálně připravujeme ve spolupráci s Komisí pro životní prostředí analýzu a případnou přípravu pro úpravu systému třídění odpadu v obci komplexně, na základě právě nového zákona. Jakmile budeme mít k dispozici veškeré podklady, včas Vás s nimi seznámíme.

Prozatím tedy platí dosavadní systém třídění plastů do žlutých pytlů. Žluté pytle vydáváme v počtu 2 KS na osobu (max. 8 KS na domácnost) zdarma/rok. Svoz pytlů probíhá každý 1. a 3. čtvrtek v měsíci.

Dále bychom Vás rádi informovali o možnosti úhrady veškerých poplatků – platební kartou v kanceláři poplatků v přízemí na OÚ Hýskov.

Vzhledem k současnému stavu si Vás dovolujeme požádat o platby převodem, či bezhotovostně a dodržování osobní návštěvy OÚ pouze v úřední dny (po a st 7:00 -17:30 hod).

V případě dalších neodkladných záležitostí je možná osobní schůzka po telefonické dohodě, v ostatních případech se Vám pokusíme vyjít vstříc online formou.

Předem děkujeme.

OÚ HýskovInformace o telefonním spojení starosty

Vážení občané,

telefonní číslo + 420 724 181 074, které bylo zařazeno mezi obecními kontakty pro funkci starosty, ohlašovnou požáru aj., není již od 29. 1. 2021 zařazené mezi kontakty obce. Telefonní číslo je od zmíněného data převedeno v soukromém vlastnictví paní Týlové. 

V této souvislosti bychom Vás rádi požádali, abyste případné telefonáty směřovali na podatelnu, popřípadě na místostarostku, než bude situace vyřešena.

podatelna: tel. 311 635 179, e-mail: podatelna@obechyskov.cz
místostarostka: tel. 724 181 075, e-mail: mistostarosta@obechyskov.cz

Předem děkujeme za pochopení a spolupráci.
Další informace podáme v nejbližší době.

OÚ HýskovLávka přes železniční trať v provozu

Vážení občané,
od dnešního dne je možné (po dlouhé době) používat lávku přes železniční trať v Hýskově. Lávka prošla rozsáhlou rekonstrukcí, kterou provedla společnost OK-BE spol. s r.o. za celkové náklady 2.391,765 Kč. Na rekonstrukci lávky obdržela obec dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury v celkové výši 1.367,529 Kč.
Přikládáme fotodokumentaci z navrácení lávky a z finální kontroly.
OÚ Hýskov
 IMG_3838.jpgIMG_3832.jpgIMG_3842.jpg
IMG_4014.jpgIMG_4013.jpg9fcbee35-a7d9-4954-9884-26c5c2a19dfc.JPG


Aktuální kontakt na paní doktorku

běhanová.pngELEKTROKOLA

Od dnešního dne oficiálně startuje na berounsku projekt elektrokol Nextbike Nadace Tipsport, do kterého se zapojila i naše obec. Stojan na elektrokola naleznete před budovou OÚ hned vedle knihobudky, kde jsou již nyní kola umístěna, další informace o provozu a způsobu zapůjčování naleznete níže a dále pak podrobněji na webové stránce: https://www.nextbikeczech.com/berounsko/

Těšíme se na recenze 
OÚ Hýskov

TS Elektrokola letak zakladny.jpg zadni_nahled.jpg

IMG_1923.jpgČeská pošta Hýskov - aktuální informace

Česká pošta Hýskov
v budově OÚ Hýskov

Otevírací doba pro občany:

pondělí:              13:00 -18:00 hod.
    úterý:              08:00 – 12:00 hod. ; 13:00 - 14:00 hod.
  středa:              13:00 – 18:00 hod.
 čtvrtek:               08:00 – 12:00 hod. ; 13:00 - 14:00 hod.
   pátek:               08:00 – 12:00 hod. ; 13:00 - 14:00 hod.
                                                                       

nový   tel.             954 226 706Cestou kolem Hýskova

Představujeme vědomostní hledačku ,,Cestou kolem Hýskova" v naší obci, která vznikla v rámci realizace projektu spolupráce Místní akční skupiny Rakovnicko a Místní akční skupiny Mezi Hrady ,,Křivoklátsko. Nové a tradiční".

Stačí si vyzvednout kartičku ve schránce, která se nachází na boku domečku se zmrzlinou vedle OÚ (viz foto). Poté podle mapky navštívíte stanoviště rozmístěné po obci a odpovíte na otázky. Vyplněním správných odpovědí sestavíte desetimístný kód, za který pak obdržíte v restauraci u Bóny malou odměnu. 
Pokud by kartičky ve schránce došly, kontaktujte prosím OÚ nebo si kvíz můžete sami vytisknout doma.
Přejeme mnoho štěstí v putování a poznávání naší obce.

Cestou kolem Hýskova Cestou kolem Hýskova Kvíz

 Časté nálezy psů po obci

Co s toulavým pejskem v obci?

Nahlásit nalezení na OÚ, tel: +420 311 635 179
Obec má povinnost se postarat o toulavého psa dle Občanského zákoníku. 
Nejdříve se snažíme kontaktovat majitele (pokud ho známe), aby byl pejsek co nejdříve doma. V případě, že majitele neznáme, či se nám nedaří sehnat:

Dle směrnice Rady obce Hýskov č. 1/2017 k zajištění odchytu, převzetí a umístění toulavých psů na území obce Hýskov, se řídíme následujícím postupem:

1 - pracovníci obce odchytnou a umístí psa do kotce u obecních garáží maximálně na 72 hodin
2 – vyhotoví přebírací protokol ,,záznam o převzetí psa“
3 – informaci o psovi zveřejní Obec na veřejných informačních kanálech
4 – pokud do 72 hodin od odchytu nebude zjištěn majitel, pes bude předán do psího útulku v Buštěhradu, s kterým má obec uzavřený smluvní vztah 
5 – v případě zjištění majitele s ním sepíše pracovník obce ,,protokol o navrácení psa“
6 – majitel je v tomto případě povinen uhradit obci Hýskov náklady za odchyt a umístění psa (dle ceníku)

Další pravomoc obec nemá, pokud se jedná o podezření přestupku, nejlepším řešením je kontaktovat přestupkovou komisi v Berouně, která má tuto záležitost v kompetenci.

Musíme brát ale v potaz i fakt, že pes může být agresivní a odchyt našimi pracovníky je nebezpečný. V tom případě je možnost kontaktovat odchytovou službu a náklady spojené s odchytem hradí majitel psa.

Dále připomínáme, že dle obecně závazné vyhlášky č. 6/2006 je majitel povinen zajistit řádné označení psa známkou.

Žádáme majitele psů, aby si svého pejska dostatečně zabezpečili na svém pozemku. Jde o bezpečnost jak občanů, tak samotného zvířete.

Tým OÚVÝZVA K DOPLNĚNÍ OZNAČENÍ NEMOVITOSTÍ

VÝZVA K  DOPLĚNÍ OZNAČENÍ NEMOVITOSTÍ

Na mnoha stavebních objektech   v naší obci chybí označení – číslo popisné, přestože bylo majiteli nemovitosti přiděleno, v některých případech bývá nečitelné. To způsobuje v současné době problémy hlavně poštovním doručovatelům, kteří se od měsíce června pozměnili. Dále to může způsobovat v kritických situacích velké problémy v orientaci hasičům, záchranářům, policistům, návštěvníkům , ale i samotným hýskovákům . Cílem je, aby byly označeny všechny nemovitosti v obci - tedy objekty určené k trvalému i rekreačnímu účelu , popř.  komerční budovy. Žádáme občany, aby provedli kontrolu svých čísel popisných a neprodleně je označili ! Děkujeme !SBĚR POUŽITÉHO KUCHYŇSKÉHO OLEJE

Nevylévejte použitý kuchyňský olej do odpadů, šetřete životní prostředí i životnost kanalizace. Stačí olej doma slévat do PET lahví a uzavřené PET lahve vhazovat do nádoby na sběr použitého oleje. Olej je pak určen k ekologické likvidaci, kterou pro naši obec zajišťuje firma -  Černohlávek oil.

Nádoby jsou volně přístupné ve sběrném místě u garáží OÚ Hýskov  ( za kulturním domem)

 

DSCN3600.JPG