Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření

Sbirka_zakonu_C_35_2020.pdf

Nabídka neziskové organizace Elpida na pomoc seniorům

Nezisková organizace Elpida, která pomáhá seniorům nabízí obyvatelům Středočeského kraje profesionální pomoc bezplatné Linky seniorů na tel. čísle 800 200 007, která je v provozu každý den do 8 do 20 hodin v době vyhlášení nouzového stavu.

Volajícím pomůže:

• zorientovat a najít správné informace;
  • zprostředkovat kontakt na organizace, které vám mohou pomoci v místě;
  • propojit s dobrovolníky;
  • sestavit krizový plán;
  • sdílet jejich obavy a hovořit o tom, co je trápí.

Linka seniorů, e-mail: linkasenioru@elpida.cz. Na tomto emailu můžeme předávat seniorům veškeré aktuální informace.

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY V HÝSKOVĚ

Na základě mimořádného rozhodnutí obce Hýskov je s platností od pondělí 16.3.2020 až do odvolání uzavřena Mateřská škola Ledňáček Hýskov. Úřad tak reaguje na vyhlášený nouzový stav a aktuální negativní vývoj situace v souvislosti s výskytem onemocnění COVID -19.

Děkujeme rodičům za pochopení.

Doporučujeme sledovat internetové stránky školky i obce Hýskov.

NAŘÍZENÍ VLÁDY

Doplnění k usnesení vlády č. 211/2020

Doplnění k usnesení vlády č. 211- 2020.pdf

Vláda rozhodla s účinností od sobotních 06:00 o uzavření obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Opatření má trvat do úterý 24. března 06:00. Se stejnou účinností kabinet zakázal přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, výjimkou je například zaměstnanecké stravování.

USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 14. března 2020 č. 211 o přijetí krizového opatření.pdf

032-20-KRIZOVA_OPATRENI_NS_13_03_20.pdf

Informace lékařského centra MUDr. Daniela Běhanová

* Osoba bez příznaků onemocnění, která přicestovala v posledních 14-ti dnech z rizikové oblasti zavolá svému praktickému lékaři nebo přímo na Státní zdravotní ústav tel. 724 810 367 nebo 725 191 367. Do obdržení instrukcí se vyvaruje cestování či návštěvy zdravotních zařízení. Pokud bude potřeba, bude vystavena dočasná pracovní neschopnosti ev. se podrobí karanténě v domácím prostředí.

* Osoba s příznaky onemocnění dýchacích cest, bez předchozího pobytu v rizikové oblasti, bude telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře nebo výše uvedená tel. čísla, ev. může být vystavena PN.

Prosíme pacienty, kteří nemají akutní zdravotní problémy, aby odložili návštěvu naší ordinace a telefonicky zažádali o vystavení eReceptu.

Nejúčinnější prevencí onemocnění je pečlivé dodržování zásad osobní hygieny: časté mytí rukou a používání desinfekce, v případě rýmy a kašle používat jednorázové kapesníky.
Nepodléhat davové panice.

Děkujeme za spolupráci.

Úprava jízdních řádů - autobusy

S platností od 14.3.2020 dochází zavedení prázdninových jízdních řádů

Úprava jízdního řádu.pdf

NOUZOVÝ STAV

Vláda ČR na návrh ministr vnitra schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od dnešních 14 hodin na dobu 30 dnů.

Obecné informace
Nouzový stav se vyhlašuje na základě ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky.
Nouzový stav vyhlašuje vláda ČR svým usnesením. Vláda o vyhlášení nouzového stavu neprodleně informuje Poslaneckou sněmovnu, která může vyhlášení zrušit.
Doba trvání nouzového stavu je nejvýše 30 dnů. Prodloužit se může pouze po předchozím souhlasu Poslanecké sněmovny.
Nouzový stav se vyhlašuje jako zákon. Vyhlášení, prodloužení a zrušení nouzového stavu se oznamuje dalšími způsoby v místě obvyklými, zejména prostřednictvím hromadných informačních prostředků a místního rozhlasu.
V případě vyhlášení nouzového stavu mohou být dle krizového zákona č. 240/2000 Sb. na nezbytně nutnou dobu a v nezbytně nutném rozsahu omezena některá práva a svobody.
Občanů ČR se vyhlášená krizová opatření mohou dotknout např. v povinnosti strpět zákaz vstupu, pobytu, pohybu ve vymezených objektech nebo rizikových oblastí z důvodu omezení šíření nákazy. Vyhlášená krizová opatření mohou být přijata k usměrnění spotřeby a dodávek zdravotních prostředků a léčiv a dalších věcných prostředků pro řešení situace, k přijetí opatření v dopravě, zajistí přednostní zásobování dětských, zdravotnických nebo sociálních zařízení či bezpečnostních soborů a složek IZS.

Nouzový stav.pdf

Informace MSMT k nouzovemu stavu.pdf

Omezené návštěvy na OÚ Hýskov

Prosíme občany o omezení osobní návštěvy na OÚ Hýskov, pokud možno vše vyřizujte elektronicky či telefonicky.

Další informace budeme postupně sdělovat.

DŮLEŽITÉ oznámení a žádost občanům

jménem Krizové komise Hýskov bychom chtěli požádat o spolupráci při sběru informací o občanech, kteří žijí sami v domácnosti nebo starších občanech, kteří se neobejdou bez pomoci. Stačí nahlásit číslo popisné, věk a kontakt na osobu:  na e-mailovou adresu: ou@obechyskov.cz nebo zavolat na tel. 311 635 179. Tyto informace budou výhradně pro informaci pro Krizovou komisi, aby se dostatečně připravila na případný vývoj situace kolem Koronaviru.

Dále na základě vydaného opatření a rozhodnutí Krizové komise Hýskov oznamujeme, že kulturní akce, viz seznam níže, budou zrušeny. O následujících akcí budeme rozhodovat dle aktuálního stavu.

Hasičský ples
Velikonoční jarmark
Velikonoční den
Koncert skupiny Brutus

Stav nadále sledujeme, sledujte prosím veškeré informační kanály.

Děkujeme všem za pochopení a spolupráci při této situaci.

Mimořádné opatření - zákaz konání akcí nad 100 osob

Mimořádné opatření - zákaz konání akcí nad 100 osob od 18 hodin dne 10. 3. 2020.pdf