Úvod > Obec > Aktuality > Odpady - výměna čárových kódů

Odpady - výměna čárových kódů

Od 1. 1. 2020 bude probíhat svoz komunálního odpadu pomocí nového čtecího zařízení, kvůli kterému je nutné plošně vyměnit dosavadní čárové kódy za RFID kódy. Důsledkem stoupající ceny skládkovného byla nucena svozová firma navýšit poplatek za vývoz TKO. Od 1.1 2020 bude probíhat svoz TKO standardně každé úterý nově za cenu 70 Kč / vývoz. Jelikož je nutné aktualizovat smlouvu, kterou máte s obcí uzavřenou, navštíví Vás pracovníci obecního úřadu. Smlouvu společně s kódy na plastové popelnice začnou roznášet během tohoto týdne, kódy na kovové popelnice od 2. poloviny ledna 2020. Přesto, že nestihnou vyměnit všechny kódy do 1. ledna 2020, vývozy budou probíhat v lednu bez ohledu na kód až do úplné výměny.

Poslední vývozy TKO v letošním roce proběhnou 24. 12. 19 a 31. 12. 19.

Dále připomínáme, že svoz žlutých pytlů je každý 1. a 3. čtvrtek v měsíci. Pytle, prosíme, připravujte nejdříve den předem na viditelné místo, nejlépe u hlavní silnice, či kontejnerového stání.
(cena pytle a systém rozdávání pytlů zdarma zůstává pro občany stejný)

Kolektiv Obecního úřadu Hýskov Vám přeje krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí, hlavně zdraví v Novém roce.