Úvod > Obec > Aktuality > K tématu školy 2. stupně

K tématu školy 2. stupně

na základě proběhlé diskuze a postupně zveřejněných informací z Města Berouna na oficiálních FB stránkách, bych Vás ráda informovala ohledně aktuálního dění v záležitosti umísťování našich žáků do berounských škol 2. stupně.

Dne 2. 2. 2021 jsme obdrželi návrh Smlouvy o spolupráci při zajištění plnění povinné školní docházky v jiné obci od Města Berouna. Na základě této smlouvy by vznikla obcím, které mají na berounských školách žáky s trvalým pobytem na svém území, povinnost hradit Berounu příspěvek ve výši 32.000 Kč na žáka a školní rok. Z naší obce navštěvuje berounské školy aktuálně 98 žáků, což by znamenalo náklady pro obec ve výši 3.136,000 Kč za rok, bez konkrétního využití a změny situace s umístěním. Obec Hýskov má hned po Králově Dvoře nejvyšší počet žáků (z okolních obcí) v berounských školách a ráda by žáky dále umístěné v Berouně měla, a to hned z několika důvodů.

11. března proběhlo jednání zástupců obcí s představiteli berounské samosprávy a odboru školství Městského úřadu Beroun, během něhož se obě strany vzájemně seznámily se svými pozicemi a prioritami s tím, že výsledkem tohoto společného jednání je závazek sdružených obcí připravit srozumitelný protinávrh, který bude předložen v nejbližší době berounské radnici.

Na závěr krátkého seznámení s děním v záležitosti, bych chtěla informovat rodiče žáků aktuálního 4. a 5. ročníku, že jim budou zaslány zjištěné informace ohledně přijímání pro letošní a příští školní rok prostřednictvím ZŠ Hýskov v nejbližší době.

Pokusíme se udělat maximum, abychom se domluvili, ale důležitá je pro nás vzájemná spolupráce a domluva. Myslím, že Beroun by měl kopat za všechny žáky na Berounsku, kam okolní obce rozhodně patří.

Veronika Šmolcnopová
starostka