Úvod > Obec > Aktuality > Informace pro občany

Informace pro občany

rádi bychom Vás informovali ohledně proběhlé ankety na žluté popelnice, kterou jsme slíbili vyhodnotit koncem ledna.
Do myšlenky rozšíření dosavadního systému třídění plastů do pytlů, o žluté popelnice, nám vstoupila jedna zásadní komplikace a to nový zákon
o odpadech, který je platný od letošního roku.

Aktuálně připravujeme ve spolupráci s Komisí pro životní prostředí analýzu a případnou přípravu pro úpravu systému třídění odpadu v obci komplexně, na základě právě nového zákona. Jakmile budeme mít k dispozici veškeré podklady, včas Vás s nimi seznámíme.

Prozatím tedy platí dosavadní systém třídění plastů do žlutých pytlů. Žluté pytle vydáváme v počtu 2 KS na osobu (max. 8 KS na domácnost) zdarma/rok. Svoz pytlů probíhá každý 1. a 3. čtvrtek v měsíci.

Dále bychom Vás rádi informovali o možnosti úhrady veškerých poplatků – platební kartou v kanceláři poplatků v přízemí na OÚ Hýskov.

Vzhledem k současnému stavu si Vás dovolujeme požádat o platby převodem, či bezhotovostně a dodržování osobní návštěvy OÚ pouze v úřední dny (po a st 7:00 -17:30 hod).

V případě dalších neodkladných záležitostí je možná osobní schůzka po telefonické dohodě, v ostatních případech se Vám pokusíme vyjít vstříc online formou.

Předem děkujeme.