Skočit na obsah

fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Hlavní komunikace v obci ve správa KSÚS - informace

Hlavní komunikace v obci ve správa KSÚS - informaceVážení spoluobčané,

 

ráda bych Vás informovala ohledně hlavních komunikací ve správě KSÚS v naší obci (Na Krétě, Berounská, Kladenská, Zabranská a Na Břasích). Se zástupci VAK Beroun a KSÚS jsme prošli ulici Kladenskou a částečně ulici Berounskou, kde jsou velké díry zejména u hrnků vodovodu. Lokality jsou označeny a dojde v následujících 14ti dnech k jejich opravě. V minulém týdnu proběhlo čištění zmíněných komunikací po zimním období a také proběhne obnova dělící čáry na návsi a výstražných trojúhelníků v okolí ulice Školní.

 

Dále přikládám citaci dopisu, který jsem obdržela na základě několika zaslaných podnětů od vedení KSÚS:

 

Vážená paní starostko,
K Vaší žádosti o realizaci opravy silnic v naší správě v průtahu obcí Hýskov Vám sděluji:
KSÚS Středočeského kraje zajistila projekční přípravu, která kompletně řeší celkovou opravu silnic v naší správě, akce „II-116,III-1164 a III-11645A-průtah obcí Hýskov“.
Projekční příprava, který byla koordinována s Vaší investiční přípravou (vybudování chodníků v obci) je dokončena. Oprava, vzhledem k nutnému rozsahu prací s ohledem na stavební stav řešených komunikací, generuje vysoké finanční náklady (referenční cena opravy je 61mil Kč s DPH).
Rádi bychom zahájili realizaci celkové opravy v co možná nejbližším termínu, nutné náklady na zajištění sjízdnosti komunikací ve Vaší obci, vzhledem k jejich aktuálnímu stavebnímu stavu, nám takto odčerpávají finanční prostředky, jež máme k dispozici na běžnou údržbu silniční sítě. Bohužel, pro letošní rok se nám celkovou opravu komunikací, jež je takto finančně náročná, nepodaří zajistit. Pokusíme se najít finanční prostředky, které by nám umožnily zahájit realizaci opravy dle připravené PD „II-116,III-1164 a III-11645A-průtah obcí Hýskov“ v příštím roce. Samozřejmě do doby realizace celkové opravy budeme v rámci běžné údržby silniční sítě průběžně odstraňovat vzniklé závady ve sjízdnosti na silnicích v naší správě v obci Hýskov, tj. silnice č. II/116, III/1164 a III/1164A a to v rámci dostupných technologií a přidělených finančních prostředků na běžnou údržbu silniční sítě.

 

Vzhledem k nutnosti vybudování bezpečného přechodu dětí ze stávající ZŠ do nové jídelny a tělocvičny jsme vyhlásili výběrové řízení na zhotovitele chodníků (od návsi, malé návsi, v ulici Kladenská). Rádi bychom dílo dokončili nejpozději do konce září letošního roku. Bližší informace podáme později.

 

V případě dalších dotazů či podnětů se na mě neváhejte obrátit na e-mailovou adresu: starosta@obechyskov.cz.

Přeji všem hezký víkend.

Veronika Šmolcnopová