Úvod > Obec > Aktuality > Časté nálezy psů po obci

Časté nálezy psů po obci

Co s toulavým pejskem v obci?

Nahlásit nalezení na OÚ, tel: +420 311 635 179
Obec má povinnost se postarat o toulavého psa dle Občanského zákoníku.
Nejdříve se snažíme kontaktovat majitele (pokud ho známe), aby byl pejsek co nejdříve doma. V případě, že majitele neznáme, či se nám nedaří sehnat:

Dle směrnice Rady obce Hýskov č. 1/2017 k zajištění odchytu, převzetí a umístění toulavých psů na území obce Hýskov, se řídíme následujícím postupem:

1 - pracovníci obce odchytnou a umístí psa do kotce u obecních garáží maximálně na 72 hodin
2 – vyhotoví přebírací protokol ,,záznam o převzetí psa“
3 – informaci o psovi zveřejní Obec na veřejných informačních kanálech
4 – pokud do 72 hodin od odchytu nebude zjištěn majitel, pes bude předán do psího útulku v Buštěhradu, s kterým má obec uzavřený smluvní vztah
5 – v případě zjištění majitele s ním sepíše pracovník obce ,,protokol o navrácení psa“
6 – majitel je v tomto případě povinen uhradit obci Hýskov náklady za odchyt a umístění psa (dle ceníku)

Další pravomoc obec nemá, pokud se jedná o podezření přestupku, nejlepším řešením je kontaktovat přestupkovou komisi v Berouně, která má tuto záležitost v kompetenci.

Musíme brát ale v potaz i fakt, že pes může být agresivní a odchyt našimi pracovníky je nebezpečný. V tom případě je možnost kontaktovat odchytovou službu a náklady spojené s odchytem hradí majitel psa.

Dále připomínáme, že dle obecně závazné vyhlášky č. 6/2006 je majitel povinen zajistit řádné označení psa známkou.

Žádáme majitele psů, aby si svého pejska dostatečně zabezpečili na svém pozemku. Jde o bezpečnost jak občanů, tak samotného zvířete.

Tým OÚ