Novější 1 3

Autobusová linka 631 - ranní spoj

AUTOBUSOVÁ LINKA 631

Aktualizace 13. 9. 2021

úpravu autobusů, která je platná od dnešního dne, sleduje dopravce dle GPS a o zpoždění linky 631, která měla odjíždět v 7:21 z Náměstí 5. května víme. Pokud se situace nezlepší do konce tohoto týdne, budeme požadovat jinou variantu.

jízdní řád linka 631.pdf

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

rádi bychom navázali na předchozí článek týkající se autobusové linky 631 zajišťující dopravu žáků do škol v ranních hodinách. Po proběhlých jednáních s ROPIDem a obcí Nižbor bychom Vás chtěli informovat, že s platností od 13. 9. 2021 dojde ke změně času odjezdu autobusového spoje zajíždějícího na Náměstí 5. května o 10 minut dříve. Autobus bude z návsi odjíždět již v 7:21, v Hýskově obslouží dále zastávku Na Krétě, v Berouně také zastávky Beroun - Delvita a Beroun - sídliště (myšleno zejména pro děti navštěvující 2. ZŠ, Preislerova 1335). V současné době je to jediné, co můžeme takto rychle (během týdne) zajistit. Pevně věříme, že se situace zlepší.

631_linka.pdf

Opravy železničních přejezdů a trati

ve středu 15.9.2021 budou prováděny opravy železničních přejezdů v ulicích Berounská a Dělnická. Z tohoto důvodu bude zřízena objízdná trasa.

Ve dnech od 15.9. do 8.10.2021 bude prováděna oprava trati na silnici II/116 (ul. Lidická, Beroun - Na Krétě, Hýskov). Silnice bude zúžena  do jednoho pruhu a budou tam umístěny semafory.

Viz Veřejná vyhláška - opatření obecné povahy - opravy železničních přejezdů na úřední desce.

Uzavření ulice Berounské

od 10. 9. do 12. 9. 2021 bude uzavírka v ulici Berounská z důvodu výstavby vodovodní přípojky a splaškové kanalizace (viz Veřejná vyhláška - opatření obecné povahy na úřední desce).

Výluka na trati Beroun - Rakovník

po dobu výluky (od 6. září do 19. listopadu 2021) budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy. Náhradní doprava je organizována podle výlukového jízdního řádu (viz příloha).

výlukový jízdní řád.pdf

Vyhlášení výběrového řízení

dnes bylo vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele dešťové kanalizace a opravy povrchů v lokalitě Za Brankou (Zahradní, Nad Sokolovnou).

Stavba obsahuje 3 části - vybudování dešťové kanalizace, 1. etapu opravy povrchů (hlavní část, označenou v koordinaci situaci jako etapa 2) a 2. etapu opravy povrchů. Předpokládané výdaje ve výši 13 218 872, 25 Kč bez DPH.

Potencionální uchazeči k podání nabídek naleznou více informací viz následující odkaz:

Autobusová linka 631

ráda bych Vás informovala o řešení problémů vzniklých na autobusové lince 631.

Jedná se zejména o ,,školní" autobus, který nepojme všechny děti, děti musí jet pozdějším spojem a do školy se dostávají pozdě (týká se především žáků 2. stupně, kteří jezdí až na sídliště do Berouna). Dále je (již dlouhodobý) problém s večerním spojem po 20:00 hod.

Chápu rozzlobení všech, kterým nastávají komplikace. Jen jsem Vám chtěla dát vědět, že se snažíme přes dopravce vymyslet řešení, které by problémy konečně po několika stížnostech z naší strany vyřešilo. Z organizace Ropid aktuálně čekáme na návrh úpravy jízdních řádů zejména těchto dvou zmíněných spojů, který by byl platný od 13. 9. 2021 a podléhá domluvě s obcí Nižbor.

Jakmile budu mít nějaké konkrétní informace, budu Vás informovat.

Děkuji moc za pochopení.
Veronika Šmolcnopová

Topenářský servis s.r.o. a společenství kominíků a topenářů

v naší obci budou topenáři a kominíci provádět v sobotu 18. 9. 2021 revize kotlů, revize a čištění komínů (viz leták).

LETÁK.docx

Finanční úřad pro Středočeský kraj

Informace pro poplatníky daně z nemovitých věcí týkajících se uplatnění osvobození podle § 4 odst. 1 písm. k) zákona o dani z nemovitých věcí

na zdaňovací období roku 2022

Priloha_c_1_Informace_k_osvobozeni.pdf

Sečení Hýskovského potoka

na přelomu srpna/září 2021 (dle technických možností dodavatele) bude probíhat sečení vegetace v korytě Hýskovského potoka ř. km 0,619 – 0,824 v ulici Libinská.

Změna tarifu PID od 1. 8. 2021

od 1. 8. 2021 se mění tarify pro cestování. Na stránce PID jsou popsané všechny klíčové informace: www.pid.cz/zmenatarifu

V dalším odkazu najdete informace o změnách Tarifu PID včetně nových jízdenek: souhrn informací.docx.

V další příloze naleznete seznam nejčastějších otázek a odpovědí od občanů: Otázky a odpovědi Středočeské cestování.docx

Novější 1 3