Je nutné nainstalovat Flash player

Soutěž  - NEJHEZČÍ  FOTOGRAFIE  HÝSKOVA.png

17.obecní slavnost

17. obecní slavnost.jpg

Hledají se noví kandidáti do funkce přísedících Krajského soudu v Praze

Funkce přísedícího je veřejnou funkcí a řídí se zákonem č. 6/2002 Sb. o soudech, soudcích,

přísedících a státní správě soudů a o změně některých dalších zákonů. Přísedící se podílí, jako člen tříčlenného senátu, na rozhodovací činnosti krajského soudu v trestních věcech, ve kterých tento soud rozhoduje jako soud prvního stupně. Jde tedy o rozhodovací činnost soudu v případech nejzávažnější majetkové, či násilné trestné činnosti. Senát krajského soudu j v takových případech složen z předsedy senátu, který je soudcem z povolání a dvou soudců – přísedících, kteří jsou laiky volenými zastupitelstvem kraje. Při rozhodovací činnosti jsou hlasy všech členů senátu rovné.

Kandidát na funkci přísedícího Krajského soudu v Praze musí splňovat tyto předpoklady:

- státní občanství České republiky

- plnou svéprávnost a bezúhonnost

- věk nejméně 30 let

- trvalý pobyt, nebo stálé pracoviště ve Středočeském kraji

V případě dalších dotazů se obraťte na personální útvar Krajského soudu v Praze

– Věra Pelcová, tel. 257 005 426, e- mail: vpelcova@ksoud.pha.justice.cz, popř. na místopředsedu Krajského soudu v Praze pro věci trestní – Mgr. Petr Franc, tel. 724181103, e-mail: pfranc@ksoud.pha.justice.cz,

Nebo na odbor správních agend a krajský živnostenský úřad Krajského úřadu Středočeského kraje - JUDr. Jan Puls , tel. 257 280 244, e-mail: puls@kr-s.cz

LETNÍ TENISOVĚ PŘÍRODNÍ TÁBOR BENECKO 2018

Letní tenisově přírodní tábor Benecko 2018.docx

Šetření vodou v veřejného vodovodu

vzhledem k blížícímu se období zvýšených nároků na odběry pitné vody Vás společně s firmou Vodovody a kanalizace Beroun, a.s. žádáme o šetření vodou z veřejného vodovodu. Tato voda není určena pro plnění bazénů, zálivky, mytí aut apod., je primárně určena pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou a jejího využití k hygieně.

V tomto období může dojít k situaci, kdy kapacita sítě a akumulačního objemu vodojemu nedokáže vždy pokrýt špičkové odběry a proto může docházet k omezeným dodávkám vody, především ve vyšších částech obce. V případě delších výpadků dodávek vody, bude zajištěno náhradní zásobování projíždějícími cisternami. O takové situaci budeme vždy aktuálně informovat prostřednictvím webových stránek obce.

Z výše uvedených důvodů VaK Beroun pomáhá svým zákazníkům těmto problémům předcházet a nabízí možnost dodávky  vody do bazénu pomocí přistavené cisterny. Přistavení cisterny je však služba placená, aktuální ceník je zákazníkům k dispozici na webových stránkách www.vakberoun.cz, na telefonních číslech 311 747 125, 606 666 908 nebo na e-mailové adrese petr.tomsa@vakberoun.cz. Prostřednictvím uvedených kontaktů, případně osobní návštěvy v zákaznických centrech, je pak možné službu objednat a dohodnout si s našimi pracovníky potřebné podrobnosti.

Tento způsob plnění bazénů je výhodný, protože odpadá zdlouhavé plnění standardní vodovodní přípojkou, která na takto velký odběr není dimenzována a eliminuje problémy s tlakem a příp. zákalem nejen u odběratele ale i v blízkém okolí. Nárazové odběry pitné vody způsobují významné zvýšení rychlosti proudění pitné vody v potrubí nad limitní hodnoty. Tím může dojít krátkodobě k zakalení vody zvýšenou koncentrací železa v pitné vodě a zároveň pak v některých lokalitách i k poklesu tlaku ve vodovodním řadu. Tyto negativní jevy se mohou projevit i u dalších odběratelů.

Společnost Vodovody a kanalizace Beroun se se snaží se vyjít vstříc svým zákazníkům a vyřizuje objednávky dle jejich přání – a to i v odpoledních hodinách či o víkendu na předem sjednanou dobu.

Pokud však z technických důvodů nelze domovní bazén plnit z cisterny a je nutno jej doplňovat prostřednictvím vodovodní přípojky, je nutno bazén napouštět velmi pomalu a mimo dobu odpoledních a večerních špičkových odběrů. Tím se předejde k zakalení vody způsobené zvýšenou rychlostí proudění pitné vody v potrubí a problémům s dodávkou vody. Doporučujeme napouštění bazénů předem konzultovat s pracovníky centrálního dispečinku na tel. čísle 311 747 120 nebo 606 666 990, kde budou předem upozorněni na nadměrný odběr.

Děkujeme za pochopení a dodržování uvedeného nařízení.

Ivana Týlová

starostka obce

Kontakty pro další informace:

Vodovody a kanalizace Beroun, a.s.

Mostníkovská 255, 266 41  Beroun

Zelená linka 800 100 663      www.vakberoun.cz

SBĚR POUŽITÉHO KUCHYŇSKÉHO OLEJE

Nevylévejte použitý kuchyňský olej do odpadů, šetřete životní prostředí i životnost kanalizace. Stačí olej doma slévat do PET lahví a uzavřené PET lahve vhazovat do nádoby na sběr použitého oleje. Olej je pak určen k ekologické likvidaci, kterou pro naši obec zajišťuje firma -  Černohlávek oil.

Nádoby jsou volně přístupné ve sběrném místě u garáží OÚ Hýskov  ( za kulturním domem)

Pracovní plán kulturní komise na 1.pol.2018

Pracovní plán kulturní komise.jpg

Možnosti likvidace bioodpadu - informace pro občany

Obecní úřad Hýskov nabízí občanům zdarma do pronájmu kompostéry a biopopelnice ( výpůjční doba 5 let ), více v příloze....

INFORMACE - LETÁK.docx

OZV č.1/2016 o nočním klidu

Zastupitelstvo obce Hýskov schválilo v pondělí 12.12.2016 návrh Obecně závazné vyhlášky č. 1/2016 o nočním klidu

Veřejná vyhlaška 1-2016.pdf

Informační a konzultační hodiny v kanceláři OÚ

OÚ Hýskov nabízí občanům možnost získání podrobných informací ohledně připravených nebo připravovaných projektech.

Od 22.9.2010 zavádíme konzultační a informační hodiny – vždy každé pondělí a středu od 15,00 – 17,00 hodin.

Máte –li zájem , navštivte nás! Přijďte nám sdělit Vaše připomínky, doporučení, Vaše potřeby !!!

22. 6. Pavla

Zítra: Zdeňka