Novější 1

Informace o konání veřejného zasedání Zastupitelstva obce Hýskov

Datum konání: 16. 12. 2019

Informace o konání VZZO.pdf

Výstava ,,Vzpomínáme na historii Hýskova"

Rádi bychom Vás pozvali na otevření výstavy ,,Vzpomínáme na historii Hýskova".
Jedná se o historickou výstavu fotografií, dokumentů a předmětů, kterou připravuje několik měsíců kronikářka obce paní Renata Šmolcnopová ve spolupráci s OÚ. Výstava bude umístěna od 17.11.2019 v obřadní místnosti v budově OÚ, až do 15.1.2020.
Pan Miloslav Bartoš nám vyvolal fotky z jeho archivu negativů (jak jeho vlastních, tak po panu Koťátkovi) a také nám zapůjčil desítky fotografií, jelikož byl několik let zaměstnancem, fotografem a zpracovatelem fotografií bývalé Prefy a jeho archiv je opravdu zajímavý.
Dále budou použity fotografie z archivu OÚ, hasičů aj.

Výstava ,,Vzpomínáme na historii Hýskova"

Cyklus psychologických besed

Přehled kulturních akcí do konce roku 2019

Aktualizace stránky PROJEKTY OBCE

rádi bychom Vás informovali  o aktualizaci investičních záměrů obce Hýskov viz následující odkaz (obecní úřad - projekty obce):

V případě zájmu je možné nahlédnout do stávajících projektových dokumentací v kanceláři OÚ.
Tým OÚ Hýskov

Cestou kolem Hýskova

Představujeme vědomostní hledačku ,,Cestou kolem Hýskova" v naší obci, která vznikla v rámci realizace projektu spolupráce Místní akční skupiny Rakovnicko a Místní akční skupiny Mezi Hrady ,,Křivoklátsko. Nové a tradiční".

Stačí si vyzvednout kartičku ve schránce, která se nachází na boku domečku se zmrzlinou vedle OÚ (viz foto). Poté podle mapky navštívíte stanoviště rozmístěné po obci a odpovíte na otázky. Vyplněním správných odpovědí sestavíte desetimístný kód, za který pak obdržíte v restauraci u Bóny malou odměnu.
Pokud by kartičky ve schránce došly, kontaktujte prosím OÚ nebo si kvíz můžete sami vytisknout doma.
Přejeme mnoho štěstí v putování a poznávání naší obce.

Cestou kolem Hýskova Cestou kolem Hýskova Kvíz

Zasaď si svůj strom

Malé krůčky už jsme provedli. Po obci rozmístili květináče, kytičky a lavičky :)

Po obci jsme rozmístili květináče, kytičky a lavičky Po obci jsme rozmístili květináče, kytičky a lavičky Po obci jsme rozmístili květináče, kytičky a lavičky Po obci jsme rozmístili květináče, kytičky a lavičky Po obci jsme rozmístili květináče, kytičky a lavičky

Časté nálezy psů po obci

Co s toulavým pejskem v obci?

Nahlásit nalezení na OÚ, tel: +420 311 635 179
Obec má povinnost se postarat o toulavého psa dle Občanského zákoníku.
Nejdříve se snažíme kontaktovat majitele (pokud ho známe), aby byl pejsek co nejdříve doma. V případě, že majitele neznáme, či se nám nedaří sehnat:

Dle směrnice Rady obce Hýskov č. 1/2017 k zajištění odchytu, převzetí a umístění toulavých psů na území obce Hýskov, se řídíme následujícím postupem:

1 - pracovníci obce odchytnou a umístí psa do kotce u obecních garáží maximálně na 72 hodin
2 – vyhotoví přebírací protokol ,,záznam o převzetí psa“
3 – informaci o psovi zveřejní Obec na veřejných informačních kanálech
4 – pokud do 72 hodin od odchytu nebude zjištěn majitel, pes bude předán do psího útulku v Buštěhradu, s kterým má obec uzavřený smluvní vztah
5 – v případě zjištění majitele s ním sepíše pracovník obce ,,protokol o navrácení psa“
6 – majitel je v tomto případě povinen uhradit obci Hýskov náklady za odchyt a umístění psa (dle ceníku)

Další pravomoc obec nemá, pokud se jedná o podezření přestupku, nejlepším řešením je kontaktovat přestupkovou komisi v Berouně, která má tuto záležitost v kompetenci.

Musíme brát ale v potaz i fakt, že pes může být agresivní a odchyt našimi pracovníky je nebezpečný. V tom případě je možnost kontaktovat odchytovou službu a náklady spojené s odchytem hradí majitel psa.

Dále připomínáme, že dle obecně závazné vyhlášky č. 6/2006 je majitel povinen zajistit řádné označení psa známkou.

Žádáme majitele psů, aby si svého pejska dostatečně zabezpečili na svém pozemku. Jde o bezpečnost jak občanů, tak samotného zvířete.

Tým OÚ

HÝSKOVÁČEK

Místní zpravodaj dostane nový vzhled, bude zdarma pro všechny a bude vycházet kvartálně + mimořádné přílohy.
Chtěli bychom Vás poprosit, zda byste nám vyplnili malou anketu, aby se k Vám první březnový výtisk dostal.

Takový anketní letáček dostane každý během pár dní do schránky. Případně bude v papírové podobě k dostání v obřadní místnosti OÚ (nyní poplatky).
Vyplněný pak můžete naskenovat nebo donést na OÚ. Děkujeme a těšíme se na Vaše přihlášky pro odběr !

Novější 1