Novější 1

Datum konání: 14. 1. 2020

Cyklus besed.JPG

Odpady - výměna čárových kódů

Od 1. 1. 2020 bude probíhat svoz komunálního odpadu pomocí nového čtecího zařízení, kvůli kterému je nutné plošně vyměnit dosavadní čárové kódy za RFID kódy. Důsledkem stoupající ceny skládkovného byla nucena svozová firma navýšit poplatek za vývoz TKO. Od 1.1 2020 bude probíhat svoz TKO standardně každé úterý nově za cenu 70 Kč / vývoz. Jelikož je nutné aktualizovat smlouvu, kterou máte s obcí uzavřenou, navštíví Vás pracovníci obecního úřadu. Smlouvu společně s kódy na plastové popelnice začnou roznášet během tohoto týdne, kódy na kovové popelnice od 2. poloviny ledna 2020. Přesto, že nestihnou vyměnit všechny kódy do 1. ledna 2020, vývozy budou probíhat v lednu bez ohledu na kód až do úplné výměny.

Poslední vývozy TKO v letošním roce proběhnou 24. 12. 19 a 31. 12. 19.

Dále připomínáme, že svoz žlutých pytlů je každý 1. a 3. čtvrtek v měsíci. Pytle, prosíme, připravujte nejdříve den předem na viditelné místo, nejlépe u hlavní silnice, či kontejnerového stání.
(cena pytle a systém rozdávání pytlů zdarma zůstává pro občany stejný)

Kolektiv Obecního úřadu Hýskov Vám přeje krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí, hlavně zdraví v Novém roce.

Aktualizace stránky PROJEKTY OBCE

rádi bychom Vás informovali  o aktualizaci investičních záměrů obce Hýskov viz následující odkaz (obecní úřad - projekty obce):

V případě zájmu je možné nahlédnout do stávajících projektových dokumentací v kanceláři OÚ.
Tým OÚ Hýskov

Cestou kolem Hýskova

Představujeme vědomostní hledačku ,,Cestou kolem Hýskova" v naší obci, která vznikla v rámci realizace projektu spolupráce Místní akční skupiny Rakovnicko a Místní akční skupiny Mezi Hrady ,,Křivoklátsko. Nové a tradiční".

Stačí si vyzvednout kartičku ve schránce, která se nachází na boku domečku se zmrzlinou vedle OÚ (viz foto). Poté podle mapky navštívíte stanoviště rozmístěné po obci a odpovíte na otázky. Vyplněním správných odpovědí sestavíte desetimístný kód, za který pak obdržíte v restauraci u Bóny malou odměnu.
Pokud by kartičky ve schránce došly, kontaktujte prosím OÚ nebo si kvíz můžete sami vytisknout doma.
Přejeme mnoho štěstí v putování a poznávání naší obce.

Cestou kolem Hýskova Cestou kolem Hýskova Kvíz

Zasaď si svůj strom

Malé krůčky už jsme provedli. Po obci rozmístili květináče, kytičky a lavičky :)

Po obci jsme rozmístili květináče, kytičky a lavičky Po obci jsme rozmístili květináče, kytičky a lavičky Po obci jsme rozmístili květináče, kytičky a lavičky Po obci jsme rozmístili květináče, kytičky a lavičky Po obci jsme rozmístili květináče, kytičky a lavičky

Časté nálezy psů po obci

Co s toulavým pejskem v obci?

Nahlásit nalezení na OÚ, tel: +420 311 635 179
Obec má povinnost se postarat o toulavého psa dle Občanského zákoníku.
Nejdříve se snažíme kontaktovat majitele (pokud ho známe), aby byl pejsek co nejdříve doma. V případě, že majitele neznáme, či se nám nedaří sehnat:

Dle směrnice Rady obce Hýskov č. 1/2017 k zajištění odchytu, převzetí a umístění toulavých psů na území obce Hýskov, se řídíme následujícím postupem:

1 - pracovníci obce odchytnou a umístí psa do kotce u obecních garáží maximálně na 72 hodin
2 – vyhotoví přebírací protokol ,,záznam o převzetí psa“
3 – informaci o psovi zveřejní Obec na veřejných informačních kanálech
4 – pokud do 72 hodin od odchytu nebude zjištěn majitel, pes bude předán do psího útulku v Buštěhradu, s kterým má obec uzavřený smluvní vztah
5 – v případě zjištění majitele s ním sepíše pracovník obce ,,protokol o navrácení psa“
6 – majitel je v tomto případě povinen uhradit obci Hýskov náklady za odchyt a umístění psa (dle ceníku)

Další pravomoc obec nemá, pokud se jedná o podezření přestupku, nejlepším řešením je kontaktovat přestupkovou komisi v Berouně, která má tuto záležitost v kompetenci.

Musíme brát ale v potaz i fakt, že pes může být agresivní a odchyt našimi pracovníky je nebezpečný. V tom případě je možnost kontaktovat odchytovou službu a náklady spojené s odchytem hradí majitel psa.

Dále připomínáme, že dle obecně závazné vyhlášky č. 6/2006 je majitel povinen zajistit řádné označení psa známkou.

Žádáme majitele psů, aby si svého pejska dostatečně zabezpečili na svém pozemku. Jde o bezpečnost jak občanů, tak samotného zvířete.

Tým OÚ

HÝSKOVÁČEK

Místní zpravodaj dostane nový vzhled, bude zdarma pro všechny a bude vycházet kvartálně + mimořádné přílohy.
Chtěli bychom Vás poprosit, zda byste nám vyplnili malou anketu, aby se k Vám první březnový výtisk dostal.

Takový anketní letáček dostane každý během pár dní do schránky. Případně bude v papírové podobě k dostání v obřadní místnosti OÚ (nyní poplatky).
Vyplněný pak můžete naskenovat nebo donést na OÚ. Děkujeme a těšíme se na Vaše přihlášky pro odběr !

Novější 1