Dovolená v ordinaci praktické lékařky

Ve dnech 11. - 12.2.2019 budou z důvodu dovolené   uzavřeny ordinace v Hýskově, Chyňavě i Nižboru .

Ošetřeni budete v tyto 2 dny v ordinaci v Kostelní ul. 166/23, Beroun -  tel. 315 629 668.

1. 2. 2019 12 - 17 hodin
  2. 2. 2019 8 - 12 hodin

Ve dnech 13. - 15. 2. 2019 budete ošetřeni omezeně v těchto ordinacích dle následujícího rozpisu:

13. 2. 2019            12 – 17 hodin ordinace Nižbor !!!

14. 2. 2019            10 - 16 hodin ordinace Hýskov !!!

15. 2. 2019              8 - 11 hodin ordinace Hýskov !!!

tel. Nižbor : 311 693 252

tel. Hýskov : 607 072 688

Novější 1

Aktivní přístup daňové správy

Datum konání: 4. 3. 2019

Pracovníci Finančního úřadu pro Středočeský kraj, územní pracoviště Beroun, navštíví naši obec, aby přímo na místě pomohli občanům s vyplňováním tiskopisu přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Návštěva proběhne v pondělí 4. března  2019  od 16.00 do 17.00 hodin v části obřadní síně, přízemí v budově OÚ Hýskov.

Časté nálezy psů po obci

Co s toulavým pejskem v obci?

Nahlásit nalezení na OÚ, tel: +420 311 635 179
Obec má povinnost se postarat o toulavého psa dle Občanského zákoníku.
Nejdříve se snažíme kontaktovat majitele (pokud ho známe), aby byl pejsek co nejdříve doma. V případě, že majitele neznáme, či se nám nedaří sehnat:

Dle směrnice Rady obce Hýskov č. 1/2017 k zajištění odchytu, převzetí a umístění toulavých psů na území obce Hýskov, se řídíme následujícím postupem:

1 - pracovníci obce odchytnou a umístí psa do kotce u obecních garáží maximálně na 72 hodin
2 – vyhotoví přebírací protokol ,,záznam o převzetí psa“
3 – informaci o psovi zveřejní Obec na veřejných informačních kanálech
4 – pokud do 72 hodin od odchytu nebude zjištěn majitel, pes bude předán do psího útulku v Buštěhradu, s kterým má obec uzavřený smluvní vztah
5 – v případě zjištění majitele s ním sepíše pracovník obce ,,protokol o navrácení psa“
6 – majitel je v tomto případě povinen uhradit obci Hýskov náklady za odchyt a umístění psa (dle ceníku)

Další pravomoc obec nemá, pokud se jedná o podezření přestupku, nejlepším řešením je kontaktovat přestupkovou komisi v Berouně, která má tuto záležitost v kompetenci.

Musíme brát ale v potaz i fakt, že pes může být agresivní a odchyt našimi pracovníky je nebezpečný. V tom případě je možnost kontaktovat odchytovou službu a náklady spojené s odchytem hradí majitel psa.

Dále připomínáme, že dle obecně závazné vyhlášky č. 6/2006 je majitel povinen zajistit řádné označení psa známkou.

Žádáme majitele psů, aby si svého pejska dostatečně zabezpečili na svém pozemku. Jde o bezpečnost jak občanů, tak samotného zvířete.

Tým OÚ

Hýskov 1. místo v krajském kole Zlatý erb

Obec Hýskov se umístila na 1. místě v krajském kole soutěže v kategorii o nejlepší webové stránky obce a postupuje do celorepublikového kola !

51371458_614619722284741_7301699142005293056_n.jpg Zlatý erb.png

Vzpomínáme na Františka Nepila

Datum konání: 23. 2. 2019

Nepil.png

Dětský maškarní bál

Datum konání: 17. 2. 2019

Karneval.jpg

Volná pracovní pozice

Sháníte práci a chtěli byste pracovat v místě bydliště? Nabízíme volnou pracovní pozici administrativní/ho asistentky/asistenta na podatelně OÚ Hýskov. V případě bližších informací či zájmu posílejte svůj životopis na ou.hyskov@seznam.cz. Děkujeme tým OÚ

HÝSKOVÁČEK

Místní zpravodaj dostane nový vzhled, bude zdarma pro všechny a bude vycházet kvartálně + mimořádné přílohy.
Chtěli bychom Vás poprosit, zda byste nám vyplnili malou anketu, aby se k Vám první březnový výtisk dostal.

Takový anketní letáček dostane každý během pár dní do schránky. Případně bude v papírové podobě k dostání v obřadní místnosti OÚ (nyní poplatky).
Vyplněný pak můžete naskenovat nebo donést na OÚ. Děkujeme a těšíme se na Vaše přihlášky pro odběr !

Anketa PNG.png

Místní akční plán rozvoje vzdělávní ORP Beroun II. (MAP II)

TZ_zahajeni.docx

TZ_setkani.docx

Restrukturalizace webových stránek a upozornění ČHMÚ

V rámci přechodu na nový design a strukturu našeho webu dojde ke zrušení určitých stránek, ale protože chceme aby občané nepřišli o důležité informace přidáváme tuto aktualitu, které obsahuje informace, které nebudou nadále kdekoliv jinde na těchto stránkách dostupné.

Nově budou všechna oznámení obce vyvěšena na úvodní stránce buď přes Aktuality nebo Úřední desku.

VÝZVA K DOPLNĚNÍ OZNAČENÍ NEMOVITOSTÍ

VÝZVA K  DOPLĚNÍ OZNAČENÍ NEMOVITOSTÍ

Na mnoha stavebních objektech   v naší obci chybí označení – číslo popisné, přestože bylo majiteli nemovitosti přiděleno, v některých případech bývá nečitelné. To způsobuje v současné době problémy hlavně poštovním doručovatelům, kteří se od měsíce června pozměnili. Dále to může způsobovat v kritických situacích velké problémy v orientaci hasičům, záchranářům, policistům, návštěvníkům , ale i samotným hýskovákům . Cílem je, aby byly označeny všechny nemovitosti v obci - tedy objekty určené k trvalému i rekreačnímu účelu , popř.  komerční budovy. Žádáme občany, aby provedli kontrolu svých čísel popisných a neprodleně je označili ! Děkujeme !

Novější 1