Žádost o spolupráci

bohužel covid postihl i celou technickou četu a aktuálně řešíme, kdo nám může pomoci s úklidem dnešní sněhové nadílky.

Odpoledne hlásí předpověď déšť a předpoklad, že díky vyšší teplotě sníh roztaje, ale prosíme všechny řidiče i chodce - pokud musíte vyjet či vyjít, dbejte zvýšené opatrnosti. Hlavní silnice zabezpečí KSÚS, ale jedná se nám hlavně o menší silnice a kopce.

Popřípadě jsou umístěny téměř v každé křižovatce v kopcích nádoby s posypovým materiálem a kdo by měl komplikace s výjezdem, prosím pomozte nám s posypem v těchto problematických místech.

Děkujeme moc za spolupráci.

Kotlíková dotace

Vážení občane,

zájemci o dotaci můžou svůj zájem vyjádřit vyplněním dotazníku. Tento dotazník není závazná žádost o kotlíkovou dotaci. Jedná se průzkum předběžných zájemců.

Informace k novému systému odpadového hospodářství

od 1. 1. 2022 vstoupí v platnost nová vyhláška Obce Hýskov OZV č.1/2021 O místním poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci
(se základem poplatku podle kapacity soustřeďovacích prostředků na odpad).

• v přiloženém letáčku, který jsme roznášeli do schránek, se dozvíte veškeré informace k novému systému odpadového hospodářství - Informační letáček.pdf
  • k novému systému poplatku je třeba jeho ohlášení, které prosíme vyplňte a odevzdejte nejpozději do 15. 12. 2021 - Ohlášení k vyplnění.docx
  • ohlášení je možné odevzdat osobně na OÚ, do poštovní schránky OÚ (venku i uvnitř), naskenovat e-mailem (podatelna@obechyskov.cz) nebo objednat vyzvednutí v domácnosti (služba pro nemobilní osoby)
  • za vyplněné ohlášení obdrží nemovitost příslušnou známku pro rok 2022

K tématu se mělo uskutečnit informační setkání s občany, které z důvodu nepříznivé pandemické situace neproběhne.

Veškeré dotazy zasílejte e-mailem na adresu: poplatky@obechyskov.cz nebo telefonicky na tel. 722 949 983 nebo 724 181 075.

Předvánoční překvapení v ulicích obce

Datum konání: 4. 12. 2021

koncert v ulicích s nadílkou.png

Pomoc při pádu Bohemia Energy

energolinka_letak2.jpg

Pozor na africký mor prasat

prasečí mor.PNG

Školní autobus (náves) - přechodná změna místa odjezdu

v pondělí 8. 11., v úterý 9. 11. a ve středu 10. 11. 2021 bude školní autobus „pro Hýskov“ odjíždět ze zastávky „Prefa“ v blízkosti OÚ. Zastávka v Zabranské ulici (na návsi) nebude obsluhována, protože nelze zajistit bezpečný výjezd ze Zabranské ulice na silnici II/116.

Děkujeme za pochopení.

Výstavba chodníků v ulici Kladenská

rády bychom Vás informovaly ohledně výstavby chodníků v ulici Kladenská, která probíhá již několik měsíců. Termín dokončení prací se zejména vlivem dodávek materiálu bohužel prodloužil. Prosíme o trpělivost s aktuální nepříznivou situací, která na základě dnešního kontrolního dne potrvá zřejmě do konce listopadu 2021.

Během stavby dochází k řešení mnoha nedostatků, požadavků občanů a také k prověřování změny projektové dokumentace, například aktuálně v křižovatce Dělnická, která se dle navrženého stavu zúží na 5,75 m, což se nám moc nezamlouvá a řešíme možnost úpravy tak, aby nedocházelo k nebezpečným situacím na silnici.

Přestože je v místě celé stavby úprava rychlosti na 30km/hod, trápí nás, že při téměř každodenní kontrole staveniště mnoho řidičů stanovenou rychlost nedodržuje. Proto bychom Vás zároveň požádaly o větší opatrnost při průjezdu a hlavně průchodu celou lokalitou.

V případě dotazů se na nás neváhejte kdykoli obrátit.

Hezký nadcházející víkend.

Veronika a Pavla

Informace o pronájmu nové tělocvičny - sportovní haly

od 1. 11. 2021 je možné užívat novou tělocvičnu. S ohledem na přidělenou dotaci jsme museli upřednostnit využití zejména pro potřeby ZŠ, MŠ, odpoledních kroužků, aktivit pro děti a dále pro spolky. Tělocvičnu je možné dále pronajmout i například pro skupinu občanů či jednotlivce ve volných termínech viz přiložená tabulka za následujících podmínek:

• žadatel zašle žádost na e-mailovou adresu: infocentrumhyskov@seznam.cz
  • v případě kladného vyřízení žádosti uzavře žadatel nájemní smlouvu s MŠ Ledňáček Hýskov se souhlasem Rady obce Hýskov
  • běžná celková cena za pronájem prostoru činí 300 Kč/hod., snížená cena v případě dětských aktivit 200Kč/ hod. a 500 Kč/hod. v případě pronájmu za účelem dalšího zisku (cena zahrnuje sociální zázemí (šatny, sprchy, skříňky, vybavení) a bude použita výhradně na provoz a režijní náklady sportovní haly)
  • vstup je možný pouze v sálové obuvi a každý uživatel je povinen řídit se Provozním řádem, který je dostupný na webových stránkách MŠ, viz následující odkaz - Provozní řád TV.pdf

Dále je možné pronajmutí tělocvičny v budově OÚ Hýskov a to od 1. 1. 2022.  Cena nájmu je stanovena adekvátně k prostoru a vybavení na 50 Kč + DPH/hod.

V případě zájmu o další informace kontaktujte OÚ Hýskov.

Hala 2021.png

Uzavírky železničních přejezdů/objízdné trasy

ve dnech 18. 10., 20. 10., 30. 10. - 4. 11. a 5.-10.11. 2021 dojde k uzavírkám železničních přejezdů na trati Beroun - Hýskov. Doprava bude vedena objízdnými trasami - viz https://www.obechyskov.cz/file.php?nid=602&oid=8496051

Dne 18.10. 2021 se uzavírka týká žel. přejezdu P2318, objízdná trasa bude vedena po sil.č. II/116 směr Beroun až ke křiž. se sil. č. III/1164a ul. Berounská a po této křižovatce ke křiž. s ul. Dělnická a dále směr Chyňava.

Dbejte prosím zvýšené opatrnosti.

Děkujeme za pochopení.